Tuz Sektörü

Tuz, bir çok endüstri alanında kullanılan önemli bir üründür. Bir çok kimyasal ürün, üretim aşamasında tuza bağımlı olarak onu kullanmak durumunda olduğundan tuzun bileşikleri onu kimya endüstrisinin en önemli ürünlerinden biri haline getirmiştir. Aynı zamanda tuz, cam, PVC, kağıt, ilaç, kauçuk ve tekstil gibi ürünlerin imalatında da kullanılır. Kış aylarında karlı ve buzlu yollarda tuzlama amacıyla kullanılması ve suyun yumuşatılarak sertliğinin azaltılması diğer kullanım alanlarındandır. İlave olarak, tuz, gıda endüstrisinde ve hayvan yeminde de kullanılır.

Kullanım Alanları

Su içinde bulunan kalsiyum ve magnezyum mineralleri nedeniyle belli bir sertlik içermektedir. Tuz suyun sertliğini azaltmak amacıyla çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

Tuz, 1.000’in üzerinde kimyasal uygulama ve ürün için hammadde olarak kullanılmaktadır. Örneğin; mineral yağlar, alüminyum ve metaller, tekstil, deterjan, dezenfektan, PVC, boya, kağıt ve cam gibi ürünlerin üretiminde kullanılmaktadır.

İnsan vücudunun günlük beslenmesinde alması gereken tuz miktarı nedeniyle gıdalarda bulunan tuza ihtiyacı vardır. Tuz, gıda sanayinde koruyucu ve lezzet verici olarak kullanılması nedeniyle gıda üretiminde önemli bir role sahiptir.

Tuz, buz ile mücadelede kullanılan alternatifleri ile karşılaştırıldığında uygun maliyeti nedeniyle, bu alanda en yaygın kullanılan üründür.

Hayvanların sağlıklı olmaları için tuza ihtiyaçları vardır. Doğru tuz alımı, büyümelerini, bağışıklık ve üreme sistemlerinin güçlenmesini sağlar. Yeterli tuz alamayan hayvanların beslenmelerine katkı vermek için yemlerine tuz katılmaktadır.

Neden Kaya Tuzu ?

Kaya tuzu tüm dünyada çıkarılmaktadır. Tuz endüstrisinde tuzun kaynağının büyük önemi vardır. Günümüzde göller ve denizler gün geçtikçe kirlenmekte olup, tuz madenleri çevre kirliliğinden etkilenmeden temiz kalabilmiştir. İlaveten, en düşük sertlik derecesi nedeniyle en sağlıklı olan kaya tuzu tüketiciler tarafından tercih edilmektedir.

BLD olarak bizler müşterilerimize en kaliteli kaya tuzunu sunma avantajına sahibiz. Müşterilerimize endüstriyel tuz, buz çözücü tuz, gıda tuzu, yem tuzu ve suyu yumuşatmada kullanılan tablet tuz alanlarında farklı paketleme seçenekleri sunmaktayız.

bld.com.tr

BLD Dış Ticaret Danışmanlık A.Ş., farklı sektörlerde ihracat ve ithalat alanında müşterilerine en etkin şekilde hizmet vermek üzere faaliyet gösteren bir dış ticaret şirketidir.

Copyright © 2018 - Bld.com.tr Tüm Hakları Saklıdır

YÖN TANITIM